piktor -
Oleg Solovyov

Rreth meje

unë jam një artist. Fjalët, të cilët me krenari për vite, pasi unë mund të them për veten time. Great Eugène Delacroix herë tha: "Pikturë – neboltlivoe art, dhe ky është dinjiteti i saj i konsiderueshëm ". Kjo foto do të thotë shumë për mua, se çdo tregime. Gjej thirrjen tuaj - është jashtëzakonisht e vështirë. por kur puna me të vërtetë i pëlqen jo vetëm krijuesi, por shumë të tjerë - kjo është tepër e mbështet dhe i jep forcë.

Punimet e mia janë të mbushura me dëshirën për të treguar botës me sytë e mi dhe ndjenjat e mia. Jo të gjithë do të bien dakord me vizionin e artistit Oleg Solovyov, por shumë njerëz në botë, dhe të cilët punojnë nga Kandinsky, Picasso ose Chagall duket primitive. Dhe pavarësisht nga fakti, që ne jetojmë në një botë shumë teknologjike, arti i pikturës në kanavacë dhe letër nuk e ka humbur hijeshinë e tij.

stili im

Gjithnjë e më shumë njerëz të vendosë për të porositur një pikturë nga artisti. por, jo shumë kuptim në pikturë, humbur në një larmi të madhe të stileve dhe materialeve. Çdo artist ka metodën e vet të punës, mënyra e tyre e ngjyra Kërko, formë dhe stil. Puna ime - art bashkëkohor. Dhe edhe pse pikturë - një art i lashtë në botë, Unë preferoj të artit më të pop, avangardë.

Themeluesi i avant-gardës është konsideruar nga Wassily Kandinsky. Ajo që vlen të përmendet është trend në art?

 • Kërkimi për forma të reja, pritjet, stilet, Mbështetja risi në botën e pikturës.
 • Mohimi i klasike dhe e njohur universalisht, revoltë. art avant-gardës është e përshkuar me frymën e revolucionit të plotë.
 • Fotografie: Character - i diskutueshëm, i paqartë, kompleks.
 • Reagimi për një foto mund të jetë mjaft polar, por definitivisht nuk do të largohet nga dikush indiferent. Shumë nga veprat e përfshira në thesarin e artit botëror. Zotërit më të famshme të avant-gardës - Salvador Dali, Marc Chagall, pit Mondrian, Pablo Picasso dhe të tjera.

art pop është relativisht i kohëve të fundit, në mes të 20 shekull. Dhe, si një nga degët e avant-gardës, Ajo reflekton ndikimin e kulturës popullore. Ky art pop dha shtysë në fusha të tilla si arti të situatës dhe kinetike, Ekspresionizmi abstrakt, Neo-Pop Art.

Ky stil është përzgjedhur artistët, duke kërkuar për të treguar jetën e pazbukuruar rreth, Ironikisht përqesh vulgaritet moderne, apatia dhe të këqijat tjera të shoqërisë. Kjo është arsyeja pse unë jam aq i afërt me këtë stil tronditës të jashtëzakonshëm në botën e artit.

Unë u përpoq për të lidhur disa kaligrafi, prandaj ai krijoi stilin e vet, shkrim dore vet artistike. Pikturat janë mbushur shpesh me alegori, metaforat, shfaqje misterioze.

Që mund të porositen?

Pikturë të urdhërojë - një mënyrë e frikshëm për të shtuar unike për çdo brendshme, ndërsa funksionalitetin e saj nuk është komprometuar. sigurisht, mund të blini një pikturë të përfunduar. pikë, pikërisht më tregoni mendimet tuaja, Vizioni për pikturat e ardhshme, qëllimi i tij.

Nëse klienti është duke kërkuar për një dhuratë të pazakontë për një mik, Familja dhe gjeti një alternativë të përshtatshme në mes punën e përfunduar - kontakt. Renditja e ndonjë kompleksitet do të përfundojë në kohë në një çmim të arsyeshëm.

Çfarë një foto kam pikturuar në mënyrë?

 • Për një dhuratë, zgjidhja më e mirë është një portret. Ose një foto nga një foto. Porosit një portret të artistit – I pranishëm është unik për çdo festë, për ndonjë arsye. Siç duhet ekzekutuar pikturë në kanavacë nga një fotografi do të jetë i kënaqur për të fituar një dhuratë, si një vajzë, dhe meshkujt në vitet. Fotografitë e fotografive për të porositur - ky është opsioni më i mirë për njerëzit e biznesit, janë shumë të zënë, dhe ata nuk kanë kohë për të cilët u prezantuan në frontin e një artisti. Të jetë i sigurt - unë do të marrë parasysh të gjitha më parë ranë dakord detajet: tonalitet, teknikë, stil.
 • Graphics - baza e punës së çdo artist. Unë mund të urdhërojë tërhequr mbi temën e zgjedhur në karton ose me bojëra uji letër. Gjithashtu, unë punoj me grafikë kompjuterike, kështu që konsumatorët mund të llogarisin në: kompani logo design, tattoo sketch, vizatim dhe kafshë të tjera.
 • piktura vaj të urdhërojë - një detaj luksoze brendshme. realitet, Unë mund të ju ofrojnë.
 • Cityscape - unike dhe të jashtëzakonshme fotografi, si edhe vetë qytetet. Në shekullin e kaluar ata ishin shumë të popullarizuara në Evropë, dhe tani është një trend në vendin tonë. Imazhe të tilla janë të gjithanshëm: ajo është e përshtatshme për të parë në çdo dhomë. E vetmja, Çfarë duhet të i kushtoj vëmendje të - stilin.
 • pikturë abstrakte është plot energji dhe të shprehjes. Ajo do të kënaqur klientët e saj dhe gjithmonë të tërhequr vëmendjen. Pikturat në këtë stil janë jashtëzakonisht të popullarizuara. piktura vaj në kanavacë në stilin e artit abstrakt apo pop artit do të shtojë një theks të madh për çdo dhomë.

Veçori e punës sime

 • Madhësia fletë - zgjedhja e konsumatorit nga çdo formë.
 • Style - si të zgjedhur nga klienti.
 • Material - kanavacë, karton, letër, kraft.
 • pajisje: vaj, akrilik, bojë shkrimi, bojë uji opake, grafikë, media të përziera, pen xhel, etj.

Pse A jeni të kënaqur me rezultatet?

 • foto me cilësi të lartë.
 • Shpejtësia e ekzekutimit.
 • Fotografia mund të porositen nga distanca.
 • Sipas kërkesës, Unë mund të përkthehet imazhin në formë elektronike.
 • Metodat e përshtatshëm të pagesës.

Pikturat në të brendshme

Zgjidhni një foto për dekorimin e brendshëm - të njëjtën detyrë e vështirë, si dhe barazim të saj. Duhet të marrë parasysh shumë detaje: mobilje, ndeshjeve, ngjyra, madhësia e dhomës dhe qëllimin e saj. Blerë piktura për të brendshme në Rusi kërkon një njohuri të caktuar dhe sensin e stilit. Korrekt pëlhurë zgjedhur do të kënaqet miqtë dhe familjen tuaj, një shumë të flasim për shije të njeriut.

pikturat e mia, kryer nga teknika të ndryshme dhe teknikat e vizatimit, do të duken aesthetically i kënaqshëm dhe mbresëlënëse dhe me siguri do të ju lutemi të dy pronarët, dhe spektatorët. Blej piktura bashkëkohore për të brendshme - kjo do të thotë për të blerë një copë e artistit, dhe secilën fotografi, profesionistët e industrisë, menjëherë bëhet kapitale.

Secili prej punës sime - kjo është esenca e profesionalizmit, Bazuar në zgjedhjet tuaja dhe ekskluzive, e cila do të ketë vetëm.

Shembuj të punës mund të shihet në portofolin në faqen kryesore

Cila është kostoja për të porositur një pikturë nga artisti

Madhësia e foto kostoja e
miniaturë nga 5000 RUR
i imët nga 10000 RUR
qendror nga 15000 RUR
më e madhe nga 20000 RUR
i përgjithshëm negociuar individualisht

çmimi:

 • Ajo tregon çmimin mesatar, pa leje në kornizë
 • Çmimi mund të ndryshojnë, në varësi të materialeve dhe teknologjisë e ekzekutimit të tij.
 • çmimi përfundimtar është formuar në bazë të problemit, vështirësia e ekzekutimit dhe kohën.

formacion:

1996-2000 – Ai u diplomua nga Kolegji i Artit Chelyabinsk, Fakulteti i dizajnit
2000-2007 – Ai u diplomua nga Akademia Art dhe Industriale. çerr (fluturoj), Dizajni komunikim karrige