piktor -
Oleg Solovyov
Çfarë për të blerë piktura vaj në kanavacë: më i lartë 20 shembuj të mirë
03.05.2018
kryesor » lajm » Fotografitë më të mira të brendshme: 30 fotoprimerov

Fotografitë më të mira të brendshme: 30 fotoprimerov

Piktura për dekorimin e brendshëm nuk do të shkojnë jashtë modës. artistët ndryshim, stilet shkrim, vendosja dhe gjeometria e pikturave - canvases, por mbetet një dekoratë të popullarizuar absolutisht çdo dhomë. Shumë më herët, vetëm njerëzit e pasur mund të përballojë për të blerë veprat e mjeshtrave. Tani zgjedhja është i madh: origjinalet, kopje të veprave të famshme, kryeveprat e artistëve të modës apo kopjet e piktorëve të errët, postera me shkëlqim.

Le të shohim pak, si për të zgjedhur foton e duhur, në dhomën tuaj ka marrë stil individual, dukej interesante dhe origjinale.

Një nga rregullat e para - një përzgjedhje e pikturave, pas skemë ngjyra dhe stil, e cila është dhomë e dekoruar. sigurisht, në qoftë se ju keni një shije të rafinuar dhe të ketë një ide në lidhje me dekor - Detyra ju forca. Përndryshe - kontaktoni profesionistët. Ata saktë marr rroba të drejtë, plotësojë kopje dhomë të mirë.

Në çfarë arti për të bërë dekoratave mur?

 • Nëse artist pikturuar një foto në vajrat, pastaj një pëlhurë, përshtatur nga një baguette masiv, vendosur të përkryer off stilin klasik e dhomës. Puna në modë avant-gardës modës mund të dekoroj çdo dhomë.
 • për dhoma, të cilat janë zbukuruar në një stil retro, apo art pop, Ajo rekomandon designers brendshme për të marrë një foto, pikturuar me ngjyra akrilik.
 • Gorgeous peizazhe me bojëra uji apo ende lifes harmonike të përshtaten në stilin e Provence, Lënë pas dore-elegant apo vend.
 • grafikë. punë, bërë në formën e arteve të bukura, përshtatur në xhami dhe kornizë trim, të bëhet një pah e stilit eklektik.
 • afishe. Thjeshtë dhe origjinale dekor, të cilat designers shpesh zgjedhin për hapësirë ​​në të teknologjisë së lartë ose minimalism.
 • Nëse një pikturë të shtypura në kanavacë, por më shpesh ajo është puna e artistëve të famshëm, Punimet me famë botërore, kjo është vetëm një luks imagjinare.
 • Photography - është pse jo formë e re e artit, Megjithatë, një nga më të popullarizuar në vitet e fundit. Puna e shumë fotografëve të shkaktojë admirim të konsiderueshëm nëpër botë. Shumica e shtëpive janë të dekoruara jo vetëm fotot personale, por edhe veprat e Fotografë.

Pikturë në brendshme

Duke marrë me disa teknika, flasim për vendosjen e duhur të pikturave.

 • piktura moderne në lokalet ose të përdoren si një zbukurim i pavarur, ose si një pjesë e një përbërjeje më kompleks.
 • Sidomos edhe shikoni foton mbi divan, në mënyrë të tillë për të formuar decorators duke u përpjekur për të mbushur boshllëkun dhe në përgjithësi të balancuar të gjithë brendshme.
 • Nëse dhomë ka një gjoks e mbathje, atëherë ju mund të zgjidhni një kombinim të bukur të disa imazheve. Veçanërisht mbresëlënëse do të duket, në qoftë se ata janë për të gjetur pajisje të drejtë për të plotësuar.
 • Fireplace - detaje, i cili i jep çdo dhomë një të ngrohtë dhe të rehatshëm. Prandaj, me një dashuri të veçantë Pick up një foto, që do të mbështesë këtë efekt.
 • Pa pagesë mur në dhomën ju lejon të krijoni një galeri. Ajo është pritje jashtëzakonisht popullor në mesin e designers evropiane. Cili është thelbi? Gjithë Muri është e mbushur me piktura të ndryshme, postera, Fotografitë, kartolina. pikë, në mënyrë që ata të plotësojnë njëri-tjetrin, Ne ishim në të njëjtën kategori dhe ngjyra të ngjashme.
 • Raftet - një nga pak vende të zakonshme për imazhet e artit.

 

Çfarë përfundimi i marrëveshjes përshkruar vendos webs: zgjedhjen e një foto dhe vendin vendet e tyre, konsiderojnë konceptin e përgjithshëm të dhomës, paleta ngjyra dhe, edhe, preferencat personale. Nuk është e nevojshme për të vendosur ato imazhe, që nuk do të shkaktojë një përgjigje në shpirtin tuaj. Të gjitha pikturat duhet të frymëzojë, këndshme për syrin dhe të mbajnë një sens të caktuar ajo është për banorët dhomë.

më në fund, disa rregulla dhe parime të përzgjedhjes së pikturave për të brendshme:

 • Në qoftë se dhoma është projektuar në një mënyrë të drejtë ngjyra të ngopura, në të kundërt, të gjitha fotot Pick qetë. anasjelltas: ngjyra të ndritshme të shkojnë të përkryer me mure në ngjyra neutrale. Ka situata, kur një imazh të preferuar në të njëjtën paleta ngjyra, si mjedis. Mënyrë për të dalë nga situata do të jetë e kundërta kornizë. Dhe mos harroni rregullin: ngjyrat e errëta të zvogëlojë hapësirën, dhe të lehta - zgjeruar.
 • portrete të mëdha, rregulluar vertikalisht, harmonike dhe e dobishme për të parë vetëm në një dhomë me tavane të lartë. Apartamentet standarde Vendi kanavacë horizontalisht. Por për mbingarkesë një hapësirë ​​të vogël nuk është e nevojshme.
 • Mënyra më e mirë për të vendosur një imazh të jetë kështu, në pikën qendrore ishte në nivelin e syve.
 • image Modular fituar popullaritet të jashtëzakonshëm. subjektet e ndryshme: nga natyra në peisazhet fantazi. Ato mund të gjenden në shtëpi, dhe në zyrat. model Modular japin origjinalitet brendshme dhe risi.
 • Me vendosjen imazh abstrakt, ndjek, në mënyrë që sfondi nuk e prishin pamjen e vetë kanavacë. Pas të gjitha modelet, veçanërisht të gjalla, vënë imazh abstrakt në një dritë negative.
 • Për të krijuar dinamizëm në dhomë, pictures rregulluar asimetrike tek njëri-tjetri.

Është e rëndësishme për të kuptuar rregullën themelore: Image është e nevojshme për të përshtaten harmonike në brendësi të dhomës të jetë zbukuruar. Ujdisje shtëpinë tuaj ka nevojë për imazhe artistike - keni krijuar një atmosferë absolutisht unik.

pikturë Brendshme Kuvendi Hall Akademia e Arteve të quajtur pas Stieglitz. 110X70, karton, laps, pastel. 2006pikturë Brendshmepikturë BrendshmePikturë në brendshmepikturë Brendshme pikturë Brendshme Pikturë në brendshmePikturë në brendshme

Shitja e pikturave në Shën Petersburg, fotografitë për të porositur, pikturë e brendshme.
Çmimet e naftës pikturë në kanavacë. Çmimi për vizatim, grafikë, bojë shkrimi, bojë uji opake, letër, art pop, avangardë, art bashkëkohor, piktor.

Shembuj të punës sime: pikturë | foto | portofol