piktor -
Oleg Solovyov
pikturë Brendshme
Fotografitë më të mira të brendshme: 30 fotoprimerov
03.05.2018
Si te zgjidhni një foto në të brendshme
05.05.2018
kryesor » lajm » Çfarë për të blerë piktura vaj në kanavacë: më i lartë 20 shembuj të mirë

Çfarë për të blerë piktura vaj në kanavacë: më i lartë 20 shembuj të mirë

pictures, piktura vaj, Ajo ka qenë prej kohësh i njohur - artistët evropianë filluan të përdorin ato ngjyra në 15 shekull. Para kësaj, më e zakonshme ishte tempera vezë. bojrat e vajit të përziera të përkryer, ata janë të dhënë mundësinë për të punuar për një kohë mjaft të gjatë, duke i dhënë imazhin e një natyre të ndryshme. Që nga ajo kohë ata kanë bërë një nga mjetet më të përdorura në punën e artistëve.

Superioriteti në shpikjen e ngjyra të naftës është kredituar shpesh me Dutch artistit vëllezërve Van Eyck, por ka dëshmi, se bojra vaj-rrëshirë përdorur tashmë në 8 shekull.

Në kohët moderne artistët të gëzojnë gjithashtu ekzekutimin teknik. korrekt, bukur pikturë ekzekutuar naftës mund të përcjellë të gjithë gamën e emocioneve, volum dhe shkëlqimi, të gjithë, se mendimi i artistit. Çdo brendshme do të përfitojnë, në qoftë se ajo është një kanavacë.

piktura vaj në kanavacë nuk do të jetë vetëm një dhuratë e madhe, por duke pasur parasysh kanavacë mund të detyrojë të sigurojë bazën për krijimin e grumbullimit të ardhmen. Por mbledhjen art - kjo nuk është mënyra më e lehtë. Këtu ju duhet të përmbahen këshilla të caktuara.

piktura vaj në kanavacë

nga udhëzimet bazë për përzgjedhjen e pikturave:

 • Opredelitesstemnapravleniemvzhivopisi, kotoroeVamnaiboleenravitsyairaduetglaz. Nestoitrazbrasyvatsya, legchepriderzhivatsyavybrannoyliniiipozvolitopredelitnaborkriterievdlyaposleduyuschihpokupok.
 • Sleditezanovostyamivmireiskusstva. Etonetolkoauktsionyiizuchenierabotizvestnyhmasterov. Rekomenduetsyaizuchatpoyavlenienovyhhudozhnikov, vedtaklegchepokupatneobychnyekartinynedorogo.
 • Netolkonapravlenie, noitemaproizvedeniyiskusstvavazhna. Vedonadolzhnanahoditotklikvvasheydushe.
 • Poisksvoegostilya - trudoomkayazadacha, noformiruyasvoeponyatie, kollektsiyabudetvbuduschemtolkoboleeorganichna.
 • Esliestlyubimyehudozhnikilibostilistika, neobhodimosobiratonihpolnuyuinformatsiyu. Okazhdoykartinestoitznatvse, vedblagodaryaetomuformiruetsyaimennoVasheotnosheniekovsemusobraniyu.

Detyra kryesore e kolektorit - kjo është për të ndjehen bukurinë e punimeve të zgjedhura.

Le të shikojmë një detaj të vogël me qasjen procedurat në përzgjedhjen e pikturave, piktura vaj.

Një mënyrë është qasja emocionale. Çfarë është ajo? fakti, se çdo pikturë është i detyruar të shkaktojë reagim emocional nga pronari i saj, dhe shikuesit, parë atë, ju gjithashtu duhet të ndjehen emocione të caktuara, në varësi të lëndës së kanavacë. Perceptimi i brendshëm - këtu është çelësi, falë së cilës të marrë pikturat nuk janë vetëm mbledhësit, por edhe njerëzit e thjeshtë janë.

Një faktor i rëndësishëm në blerjen e pikturave - kjo është një lloj i investimit. Çdokush bleu një kryevepër me vitet e bëhet më e shtrenjtë, duke rritur vlerën e saj si një pjesë e investimeve.

piktura vaj në kanavacë

Kur zgjedh një foto, të marrë në konsideratë sa më poshtë:

 • Nesleduetdlyapokupkirassmatrivatvariantydeshevovyglyadyaschihpoloten. Vedonipolnostyubudutvybivatsyaizobschegokontsepta.
 • Vnimatelnorassmatrivayte, kakhudozhniknalozhilkraski - etoodinizkriterievdostoynyhrabot.
 • Nemalovazhnydetali - etopodcherkivaetstaraniyahudozhnika.

Salvador Dali tha: "Unë e pashë - dhe zhytur në shpirtin, dhe manifestohet përmes furçë në kanavacë. Kjo pikturë. Dhe e njëjta gjë - dashuria ". Prandaj, foto - kjo është një dhuratë origjinale dhe aktuale. Edhe shkencëtarët kanë realizuar një numër studimesh, për të gjetur, si një foto zhanër ndikon në gjendjen psikologjike të një personi. Ajo që ata gjetën? Emocionet pozitive të shkaktojë imazhet e natyrës dhe të shenjtorëve. Një faktor tjetër i rëndësishëm është moti: dielli dhe të qetë - e qetë dhe qetësi, një stuhi dhe moti i keq - kjo është ndjenja dëshpëruese.

Si te zgjidhni dhuratën e duhur në foto?

 • EslichelovekaVyznaeteblizko, togdavambudetnamnogoproschepodobratnuzhnyysyuzhet. Aneznakomtsuidealnopodhodyatneytralnyeizobrazheniya, kotoryeukrasyatlyuboyinterer.
 • Dlyamolodogomuzhchinypodhodyatpeyzazhiliboportretlyubimoyzhenschiny.
 • Dlyadevushki - natyurmortlibotsvetochnayakompozitsiya.
 • Dlyaroditeley - kartinaspeyzazhemiliikona.
 • Miqtë - gorodskoyilimorskoypeyzazh. dhuratë, kotoryyvsegdabudetnapominatimsvoegodaritelya.

Një tjetër plus në blerjen e pikturave - një arsye për të fillojnë të kuptojnë fushën e artit. Pronarët e canvases bukura të fillojnë të shikojnë në mënyrë të ndryshme në botë rreth.

 • Vseputeshestviyapriobretutinoy, boleekachestvennyyuroven. Tepervsevpechatleniyastanutglubzhe, nekotoryepamyatnikiiarhitekturastanetneprostomestom, vkotoromvypobyvali, nouvlekatelnyotkrytiem.
 • Krugznakomyhidruzeystanetnamnogoshire. Vedorientiruyasvsfereiskusstva, vystaneteinteresnymsobesednikom.
 • Chuvstvoprekrasnogo, vashvkusstanutboleetonkimi, rërë.
 • ndoshta, nachavizuchatistoriyuzhivopisi, interesuyasetoytemoy, vysamiprobuditevsebezhelanienachattvorit.

"Secili nga foto tim të them asgjë, të paktën jo për këtë unë shkruaj ato ". – tha Vasily Vereshchagin. Mundohuni për të lexuar këto libra, dhe bota juaj nuk do të jetë gri dhe të zbrazët.

Shitja e pikturave në Shën Petersburg, fotografitë për të porositur, pikturë e brendshme.

Çmimet e naftës pikturë në kanavacë. Çmimi për vizatim, grafikë, bojë shkrimi, bojë uji opake, letër, art pop, avangardë, art bashkëkohor, piktor.

çmim: nga 15 000p. kohë: nga 2 ditë

Shembuj të punës sime: pikturë | foto | portofol