piktor -
Oleg Solovyov
Çfarë për të blerë piktura vaj në kanavacë: më i lartë 20 shembuj të mirë
03.05.2018
Trendet në Artit Bashkëkohor
05.05.2018
kryesor » lajm » Si te zgjidhni një foto në të brendshme

Si te zgjidhni një foto në të brendshme

Fotografitë janë një pjesë integrale e brendshme, por arti ka një gamë shumë të madhe, dhe kjo nuk është vetëm ngjyra, dhe në një mënyrë të pikturave shkrimit, Materialet dhe stil. Prandaj, zgjedhja e pikturave për lokalet duhet të trajtohen shumë me kujdes dhe të paguajnë një sasi të konsiderueshme të kohës në këtë proces.

Këshilla e parë

Kur zgjedh pëlhura, Dëgjoni intuitës tuaj, sepse canvases, e cila do të varet në muret e shtëpisë tuaj apo zyra, Ne duhet të kemi energji pozitive. nuk duhet të marrin imazhet e katastrofave, luftërat, pikëllim, fatkeqësitë. Dhe një tjetër rregull: Pick up për çdo dhomë me piktura të veçanta themed.

Le të marrin për shembull të objekteve në një apartament do të kuptojnë, si për të zgjedhur foton e duhur.

 • Për dhomën e ndenjjes është e rekomanduar për të blerë piktura Impressionist apo peizazhe të bukura. Ekspertët Feng Shui këshillojnë në dhomë për të dëgjuar ndjenjat tuaja: në qoftë se ju doni, për shembull, pikturë me ngjyra të kuqe, varet në një pikturë mur dhe për të marrë një sy - si ju veten të ndjehen, Intuition thotë se.
 • dhomë gjumi, ku supozohet për t'u çlodhur, për të pushuar, Image fragmente idealit romantik, dashuruar apo skena seksi.
 • Në kuzhinë ose dhomë ngrënie është tepër i aftë harmonike në kanavacë, i cili pikturuar një shumëllojshmëri të lifes ende me lule apo foto. Gjithashtu e bukur në të brendshme mund të jetë i rafinuar me pllaka dekorative dhe vazo. Sa për ngjyrën, ekspertët në Feng Shui thonë, se është e nevojshme dominimi i gjelbër, i cili mbështet elementin e drurit, Por këto lokalet kjo është për këtë fatkeqësi dhe janë të. Por edhe prania e mirëpritur të kuqe: Kjo ngjyrë simbolizon zgjon oreksin dhe në shtëpi.
 • Në qoftë se për të parë në këtë studim, këtu ju duhet të shikoni nga afër në peizazh malor, rrjedhat e ujit. Gjë është, Ekspertët besojnë se East, një imazh i tillë do të sjellë atyre pasuri dhe pronarët Good Fortune.
 • Dhoma e fëmijëve është e rekomanduar për të dekoroj fotografi me karaktere nga përrallat, kafshët, zogjtë, ilustrime gëzuar dhe pozitive. Por një shumëllojshmëri të abstraksionit të përshtaten të përkryer në korridor. Ajo që ekspertët thonë nga Feng Shui? këshilla e tyre - shikoni dhe të dëgjoni fëmijën tuaj. Nëse ai pëlqen ngjyrë të verdhë - imazh të përsosur e diellit, nëse blu - uji, etj. d. Kid me karakter të dhunshëm dhe aktiv, piktura përputhet kundërta - të qetë, nuk dinamike. anasjelltas: Fëmija i qetë - image energjik.

pikturë e brendshme

Këshilla e dytë

Një nga problemet kryesore është në vijim: duhet të përshtaten në pëlhurë të brendshme. Këtu është e rëndësishme për të zgjedhur stilin, ton, për pikturë në harmoni me të gjithë konceptin e hapësirës.

Le të shikojmë në shembuj të veçanta. Nëse të gjithë stilin e shtëpisë tuaj të vendosur në një luksoze klasik Përshkrimi, atëherë ju keni nevojë për të blerë ndonjë piktura të vjetra, ose veprat e mjeshtrave të vjetër. Megjithatë, nëse i gjithë dizajni është krijuar në një stil minimalist - kryeveprat e cilësisë së mirë do të duken absolutisht pa kuptim. natyrisht, që në raste të tilla është e nevojshme për të blerë një pikturë apo një avant-garde pamje të pazakontë krijuese.

Vlen kushtuar vëmendje të skemë ngjyra. Harmonike do të duket imazhin, Paleta ngjyra që i bën jehonë ngjyra e mobiljeve dhe muret. E brendshme do të marrë një pamje shumë interesante dhe të pazakontë.

dizajn të brendshëm, dizajnuar në stilin Arti i Ri, bojëra uji rekomanduar shtesë apo pastel.

Nëse apartament apo zyra nuk ka ndonjë temë të theksuar apo komponent stil, atëherë pëlhurë perzgjedhur, duke u fokusuar në ngjyra. Procedura ka dy variante.

 • i parë. Dhomë të tërë është krijuar në një gamë neutral. më tej, foto optional, në të njëjtën kohë ajo ka një ose dy thekse të ndritshme ngjyra. Dhe pastaj pjesa tjetër e brendshme është plotësuar me pajisje në ngjyrat e imazhit.
 • i dytë. Të gjitha lokalet lajmëruar plotësisht, duke përfshirë pajisje. Dhe vetëm në të fundit të zgjedhur një pikturë, që paleta e tij do të plotësojë të gjithë brendshme. Megjithatë, ky opsion është shumë më e vështirë.

pikturë e brendshme

Këshillë e tretë

Dizajni Wall art - një çështje delikate. Vlen të përmendet, e cila është veçanërisht e kanavacë ideale do të shikojmë në muret thjeshta e tonet e buta. Cilat janë metodat dhe stilet ekzistojnë, piktura të dekoroj hapësirën dhomë?

 • klasik. Karakteristikë e kësaj metode janë linja të rrepta Drejt. Në mënyrë tipike, kjo metodë është e natyrshme në të brendshme klasike.
 • rrëmujë artistike. metodë shumë origjinale dhe modern i dekorimin e murit.
 • pararojë. Baza e stilit - një shumëllojshmëri të madhësisë dhe formën e kornizës.
 • Metoda - "pa kufij". metodë shumë interesante - ajo është e rregulluar rreth një element qendror i pikturave të tjera. Në këtë mënyrë, të ndajë foton kryesore.
 • Jo vetëm piktura ofrojnë designers brendshme për të dekoroj shtëpi tuaj. Ajo mund të jetë: postera, fotografi, printime, pasqyra dhe të tjera.

Tip katër

Së fundi le të flasim për, si për të zgjedhur një foto në ngjyrë.

Shitja e pikturave në Shën Petersburg, fotografitë për të porositur, pikturë e brendshme.

Çmimet e naftës pikturë në kanavacë. Çmimi për vizatim, grafikë, bojë shkrimi, bojë uji opake, letër, art pop, avangardë, art bashkëkohor, piktor.

çmim: nga 15 000p. kohë: nga 2 ditë

Shembuj të punës sime: pikturë | foto | portofol

 • opsion One. Pikturë paleta ngjyra është e përshtatshme për të brendshme, sikur tretur në të. Të gjitha ngjyrat, të cilat janë të pranishme në kanavacë, ka në foto. Shumë shpesh, madje edhe ideja e leckë në një mendje me mjedisin rrethues. Ndonjëherë fotografia është një lidhje me paleta ngjyra e dhomës. Kështu themelore detyra imazhit - për lehtësimin mur nga zbrazëti.
 • opsioni dy. Pikturë përsëri shkruara në ngjyrat e brendshme, por ka një ose dy ngjyra të tjera. një metodë e tillë e nxit dhomë.
 • Mundësia e tretë. Të gjitha pikturat, që është e pranishme në dhomën, shkruar në ngjyra të ndritshme dhe të gjallë, I dominojnë brendshme. Ju ose mund të lënë atë kanavacë me thekse të ndritshme, ose plotësojnë dhe ndihmojnë piktura të tjera paleta pajisje. Kjo metodë është vështrim tepër harmonike në të brendshme, krijuar në ngjyra neutrale ose kuazi-neutral. Vetëm duke zgjedhur një foto, ju duhet të i kushtoj vëmendje të ngopjes ngjyra, komponent artistik, Regjistrimi i kanavacë.

Ne shpresojmë, Për shkak të rekomandimeve të mësipërme, Ju do të jenë në gjendje të zgjedhin foton e duhur për të brendshme të shtëpisë!