Сликар -
Олег Соловиев
 • 8 964 362 30 50
 • sovdesign@mail.ru
 • © Олег Соловиев
 • Направено во 1998
Сликање за внатрешни работи
Најдобрите фотографии на ентериерот: 30 fotoprimerov
03.05.2018
Како да изберете слика за внатрешни
05.05.2018
главните » вести » Што да се купи од сликите во масло на платно: Топ 20 добри примери

Што да се купи од сликите во масло на платно: Топ 20 добри примери

слики, масла на платно, Тоа одамна е познато - европски уметници почнаа да ги користат овие бои во 15 век. Пред тоа, од најчестите е јајце темпера. Мрсни бои совршено меша, им се дава можност да се работи за доста долго време, давање на сликата од различна природа. Од тоа време тие станаа еден од најкористените алатки во работата на уметниците.

Супериорност во пронаоѓањето на мрсни бои често се кредитираат со холандскиот уметник Ван Ејк браќа, но постојат докази, дека лакови нафта смола се користи веќе во 8 век.

Во модерните времиња уметници, исто така, уживаат во технички извршување. правилно, убаво егзекутирани од сликите во масло може да се пренесе на целиот спектар на емоции, волумен и сјај, сите, дека мислата на уметникот. Секој ентериер ќе имаат корист, ако тоа е платно.

Сликите во масло на платно не само што ќе биде голем подарок, но со оглед на платно може да присили да обезбеди основа за креирањето на идните колекција. Но, собирање на уметноста - тоа не е на лесен начин. Еве што треба да се придржуваат до одредени совети.

сликите во масло на платно

на основните насоки за избор на слики:

 • Opredelitesstemnapravleniemvzhivopisi, kotoroeVamnaiboleenravitsyairaduetglaz. Nestoitrazbrasyvatsya, legchepriderzhivatsyavybrannoyliniiipozvolitopredelitnaborkriterievdlyaposleduyuschihpokupok.
 • Sleditezanovostyamivmireiskusstva. Etonetolkoauktsionyiizuchenierabotizvestnyhmasterov. Rekomenduetsyaizuchatpoyavlenienovyhhudozhnikov, vedtaklegchepokupatneobychnyekartinynedorogo.
 • Netolkonapravlenie, noitemaproizvedeniyiskusstvavazhna. Vedonadolzhnanahoditotklikvvasheydushe.
 • Poisksvoegostilya - trudoomkayazadacha, noformiruyasvoeponyatie, kollektsiyabudetvbuduschemtolkoboleeorganichna.
 • Esliestlyubimyehudozhnikilibostilistika, neobhodimosobiratonihpolnuyuinformatsiyu. Okazhdoykartinestoitznatvse, vedblagodaryaetomuformiruetsyaimennoVasheotnosheniekovsemusobraniyu.

Главната задача на колекторот - ова е да се почувствува убавината на избрани дела.

Ајде да погледнеме малку детали со пристапот на процедури за избор на слики, масла на платно.

Еден начин е пристапот емоционална. Што е тоа? фактот, дека секоја слика е должен да предизвика емоционален одговор од неговиот сопственик, и на гледачот, гледајќи го, исто така, треба да се чувствуваат одредени емоции, во зависност од предметот на платно. Внатрешна перцепција - тука е клучот, благодарение на кои се здобијат со слики не се само колектори, но исто така и обичните луѓе се.

Важен фактор во купување на слики - тоа е еден вид на инвестиции. Секој купи ремек-дело со годините станува поскапо, зголемување на неговата вредност како дел од инвестициите.

сликите во масло на платно

При изборот на слика, земе во предвид следните:

 • Nesleduetdlyapokupkirassmatrivatvariantydeshevovyglyadyaschihpoloten. Vedonipolnostyubudutvybivatsyaizobschegokontsepta.
 • Vnimatelnorassmatrivayte, kakhudozhniknalozhilkraski - etoodinizkriterievdostoynyhrabot.
 • Nemalovazhnydetali - etopodcherkivaetstaraniyahudozhnika.

Салвадор Дали вели: "Го видов - и потонат во душата, и се манифестира преку четката на платно. оваа слика. И една иста работа - љубовта ". Затоа, сликата - ова е оригиналот и тековната подарок. Дури и научниците спроведоа голем број на студии, за да дознаете, како жанр слика влијае на психолошка состојба на една личност. Што откриле? Позитивни емоции предизвика слики на природата и на светиите. Друг важен фактор е времето: сонцето и смиреност - на смиреност и спокојство, бура и лоши временски услови - тоа е депресивно чувства.

Како да се избере вистинскиот подарок на сликата?

 • EslichelovekaVyznaeteblizko, togdavambudetnamnogoproschepodobratnuzhnyysyuzhet. Aneznakomtsuidealnopodhodyatneytralnyeizobrazheniya, kotoryeukrasyatlyuboyinterer.
 • Dlyamolodogomuzhchinypodhodyatpeyzazhiliboportretlyubimoyzhenschiny.
 • Dlyadevushki - natyurmortlibotsvetochnayakompozitsiya.
 • Dlyaroditeley - kartinaspeyzazhemiliikona.
 • Пријатели - gorodskoyilimorskoypeyzazh. подарок, kotoryyvsegdabudetnapominatimsvoegodaritelya.

Еще один плюс в покупке полотен – причина начать разбираться в области искусства. Владельцы прекрасных холстов начнут по-другому смотреть на мир вокруг.

 • Vseputeshestviyapriobretutinoy, boleekachestvennyyuroven. Tepervsevpechatleniyastanutglubzhe, nekotoryepamyatnikiiarhitekturastanetneprostomestom, vkotoromvypobyvali, nouvlekatelnyotkrytiem.
 • Кругзнакомыхидрузейстанетнамногошире. Ведьориентируясьвсфереискусства, выстанетеинтереснымсобеседником.
 • Чувствопрекрасного, вашвкусстанутболеетонкими, отшлифуются.
 • Возможно, начавизучатьисториюживописи, interesuyasetoytemoy, vysamiprobuditevsebezhelanienachattvorit.

"Секој од мојата слика треба да се каже ништо, барем не за ова јас ги пишувам. " – вели Василиј Vereshchagin. Обидете се да ги прочитате овие книги, и вашиот свет никогаш нема да биде и сиво и празни.

Продажба на слики во Санкт Петербург, слики да нарачате, сликарство внатрешни работи.

Цените на сликите во масло на платно. Цената за цртање, графика, мастило, гваш, хартија, попарт, авангарда, современата уметност, сликар.

цена: од 15 000стр. време: од 2 дена

Примери од мојата работа: слика | слика | портфолио