Сликар -
Олег Соловиев
 • 8 964 362 30 50
 • sovdesign@mail.ru
 • © Олег Соловиев
 • Направено во 1998

за мене

Јас сум уметник. Зборовите, кои гордо години по можам да кажам за себе. Велика Ежен Делакроа еднаш рече:: "Сликарство – neboltlivoe уметност, и ова е неговата значителна достоинство ". Таа слика ќе кажам повеќе за мене, од било приказни. Најди вашиот повик - е исклучително тешко. но кога работата навистина угодно не само креаторот, но многу други - тоа е неверојатно поддржува и дава сила.

Моите дела се полни со желба да му покажеме на светот низ моите очи и моите чувства. Не секој ќе се согласи со визија на уметникот Олег Соловјов, но многу луѓе во светот, и кои работат од Кандински, Пикасо или Шагал изгледаат примитивно. И покрај фактот, дека живееме во високо технолошки светот, уметноста на сликање на платно и хартија не го изгуби својот шарм.

мојот стил

Се повеќе и повеќе луѓе одлучуваат да нарачате една слика од уметникот. но, не многу разбирање во сликарството, изгубени во огромниот спектар на стилови и материјали. Секој уметник има различен начин на работа, вашата патека за пребарување во боја, форми и стил. Моите дела се современа уметност. И иако сликарството е најстарата уметност во светот, Повеќе сакам поп -арт, авангарда.

Василиј Кандински се смета за основач на авангардата. Она што е извонредно во овој тренд во уметноста?

 • Пребарајте нови форми, приеми, стилови, поддршка за иновации во светот на сликарството.
 • Негирање на класичното и универзално признато, бунт. Авангардната уметност е целосно проткаена со духот на револуцијата.
 • Природата на сликите е контроверзна, двосмислена, комплекс.
 • Реакцијата на една слика може да биде доста поларна, но дефинитивно нема да остави никого рамнодушен. Голем дел од делата се вклучени во ризницата на светската уметност. Најпознатите мајстори на авангарда - Салвадор Дали, Марк Шагал, јама Мондријан, Пабло Пикасо и други.

Поп-арт е релативно нова, во средината 20 век. И како една од гранките на авангардата, Тоа се одразува влијанието на популарната култура. Дека поп-арт даде поттик во области како што се состојбите и кинетичка уметност, апстрактен експресионизам, нео-поп-уметност.

Овој стил го избираат уметници, стремејќи се да го прикаже околниот живот без разубавување, иронично да се исмејува модерната вулгарност, апатија и други пороци на општеството. Затоа овој шокантен извонреден стил во светската уметност ми е толку близу..

Се обидов да комбинирам неколку стилови на пишување, па јас создадов свој стил, сопствен уметнички ракопис. Сликите често се полни со алегории, метафори, мистериозно потценување.

Што може да се нарача?

Сликањето по нарачка е неверојатен начин за да додадете уникатност во секој ентериер, додека неговата функционалност нема да биде загрозена. Се разбира,, можете да купите завршена слика. Главната работа, точно кажи ми ја твојата мисла, визија за идното платно, неговата цел.

Ако клиентот бара сопствен подарок за пријател, роднини и најдоа соодветна опција меѓу завршените работи - контакт. Нарачката од секаква сложеност ќе биде завршена на време по прифатлива цена.

Какви слики сликам по нарачка?

 • За подарок, најдобро решение е портрет. Или слика од фотографија. Нарачајте портрет од уметникот – ова е уникатен подарок за секој празник, од која било причина. Компетентно извршено платно на платно од фотографија ќе биде пријатно да се добие како подарок, како девојка, и лицето од машки пол во години. Сликите од фотографија по нарачка се најдобрата опција за деловните луѓе, кои се многу зафатени, и многу им недостасува време да позираат пред уметникот. Бидете сигурни - ќе ги земам предвид сите претходно договорени детали: клуч, техника, стил.
 • Графиката е основа на работата на секој уметник. Јас може да нареди повикувајќи се на темата на картон или акварел на хартија. Исто така, јас работам со компјутерска графика, така што корисниците може да смета на: лого дизајн, тетоважа скица, цртање и други миленичиња.
 • Масла на платно, за да цел - луксузен ентериер детали. реалноста, Јас може да ви понуди.
 • Градскиот пејзаж - уникатна и вонредни слики, како и на самите градови. Во минатиот век, тие беа многу популарни во Европа, и сега е тренд и во нашата земја. Такви слики се разноврсна: тие изгледаат соодветно во секоја просторија. Единствено нешто, на што да се обрне внимание - стил.
 • Апстрактното сликарство е полно со енергија и експресивност. Таа ќе ги израдува своите клиенти и секогаш ќе привлекува внимание.. Платните во овој стил се исклучително популарни.. Сликањето со масло на платно во стилот на апстрактна уметност или поп -арт ќе даде одличен акцент на секоја просторија.

Карактеристика на моите дела

 • Големината на платното - по избор на клиентот од која било форма.
 • Стил - исто така избран од клиентот.
 • Материјал - платно, картон, хартија, крафт.
 • Техника: нафта, акрилик, мастило, гваш, графика, мешани медиуми, пенкало со гел, итн..

Зошто резултатот ќе ве задоволи?

 • Висококвалитетно сликање.
 • Брзина на извршување.
 • Сликата може да се нарача од далечина.
 • На барање на клиентот, Можам да ја претворам сликата во електронска форма.
 • Удобни начини на плаќање.

Слики во внатрешноста

Изборот на слика за внатрешна декорација е исто толку тешка задача., како да го нацртате. Има многу детали што треба да се земат предвид.: Мебел, тела, опсег на бои, големината на просторијата и неговата намена. Купувањето слики за ентериер во Русија бара одредено знаење и чувство за стил. Правото платно ќе ги израдува пријателите и семејството, ќе каже многу за вкусот на една личност.

Моите слики, изведена од различни техники и техники на цртање, ќе изгледа естетски и спектакуларно и сигурно ќе ги израдува сопствениците, и гледачите. Да купите модерни слики за внатрешноста значи да купите парче од уметникот, и секоја слика, напишано од професионалец, веднаш станува капитал.

Секоја моја работа е суштината на професионализмот, основа по ваш избор и ексклузивна, што само вие ќе го имате.

Примери за работа може да се видат во портфолиото на главната страница

Колку чини да нарачате слика од уметник

Големина на сликање Цена
Минијатурна од 5000 тријте
Мали од 10000 тријте
Просечно од 15000 тријте
Големо од 20000 тријте
Генерално Преговарано лично

Цените:

 • Назначена е просечната цена, без рамка
 • Цената може да се промени, во зависност од материјалите и техниката на неговото извршување.
 • Конечната цена се формира врз основа на задачата, сложеноста на извршувањето и времето.

Образование:

1996-2000 – Дипломирал на уметничкото училиште Чеlyабинск, Факултет за дизајн
2000-2007 – Дипломирал на уметност и индустриски академија. Siskin (летаат), стол комуникациски дизајн